Strach ze změny

Dnes mám velikou radost. Měla jsem možnost mluvit po delší době s klientkou, která ke mně jezdila minulý rok na seminář.

Když si vzpomenu na ženu, kterou jsem poprvé viděla a porovnám to s babou, se kterou jsem mluvila dnes, běhá mi mráz po zádech. Tehdy přijela holka, které, dle jejích slov v podstatě stačilo to, co má. Nebylo to úplně ono, ale pokud po ní nikdo nic víc nechtěl, šlo to. Na mém semináři se objevila pouze díky své kamarádce, která jí sem přivedla.

Vyprávěla mi to tom, co se v jejím životě od té doby změnilo. O tom, jak se rozchází se svým partnerem, stěhuje se i se synem do nového bytu a těší se na všechno nové, co jí čeká.

Opět další příklad toho, kdy nedala na rady ostatních a neposlouchala, co by se mělo a co se nedělá a co to bude za hrůzu. Kdy nedala ani na své pochybnosti a šla si za tím větším, co jí jasně dávalo najevo, co má udělat. V tomto případě to bylo odejít ze vztahu. Jediné rozhodnutí a jediná věc, která byla potřeba.

Nemusí to být vždy odchod od partnera, změna zaměstnání a jiné radikální rozhodnutí. Někdy to naopak může být rozhodnutí ve vztahu zůstat. Ať už se ale rozhodneme jakkoli a uděláme ten první krok, všechno ostatní se dá do pohybu a postupně do sebe začne zapadat. I když to občas nahání strach a jsou momenty, kdy pochybujeme o všem možném.

Všichni to známe. Známe ten pocit, kdy prostě víme. Víme, co máme dělat, víme, co je pro nás dobré. A jediné, co nám v tom brání jsou naše představy o tom, že to nejde. Máme proto totiž spoustu důvodů. Jsou to ale pouze představy.

Já se snažím lidem, kteří za mnou přijdou tyto představy rozpustit. Díváme se společně a zblízka na to, co to vlastně je. Co nám brání jít si za svými sny? A divili byste se, jak jednoduché to ve skutečnosti je.

Pokud je mezi Vámi někdo, kdo by si to chtěl vyzkoušet, kdo by chtěl ve svém životě zažívat víc, ale zatím má spousty „rozumných důvodu“, proč to nejde, napište mi.

Ukáži Vám, že plnit si své sny je ta nejpřirozenější věc na světě a taky ta největší zábava. A proto tady všichni jsme, že? Abychom se životem bavili a užívali si všechno, co nám nabízí.

Byla by obrovská škoda odcházet jednou z tohoto světa a v duchu si říkat, co všechno jsme mohli tenkrát zažít, kdyby…..

Chcete ve svém životě změnu? Začít se víc smát a mít spousty prima zážitků? Chcete se cítit svobodně bez ohledu na to, s kým jste, nebo kolik toho máte, či nemáte? Chcete potkat nové přátele a vylézt postupně z toho bludného kruhu, ve kterém se stále dokola pohybujete?

Napište mi! Nebojte se změny! Není se čeho bát :). Pojďte si promluvit a sami uvidíte :).

Jsem tady pro vás!

Dita

O autorce

Dita Nováková

Dita Nováková je certifikovaný transformativní kouč. Umí pomoci lidem jako jste vy, umí vám ukázat, jak v sobě najdete sílu a talent zdolat všechny výzvy, které před sebou máte.

Pojďte si se mnou promluvit