+420 723 683 446 novak.dita@post.cz

Reference

Na začátek koučingu si už nepamatuji, ale určitě jsem klidnější a věci už tolik neřeším. Asi nejdůležitější je, že tolik neřeším vztek na partnera. Asi jsem měl jiné představy o životě a teď se to nějak přeskládává a urovnává. Určitě vnímám, že se nemusím za ničím honit, že jsem odhodil spoustu zátěží. Někdy je lepší na věci kašlat a oni se hnou sami. Ušetří to hodně energie. Určitě bych se chtěl pustit do čehokoliv, třeba do každodenních procházek lesem. Uvědomil jsem si kolik mám koníčků. Dříve jsem chodil hodně na procházky sám a ohromně mi to dělalo dobře. Cítím, že potřebuji hodně svobody a dělat věci po svém. To je asi to nejdůležitější.

Vzpomněl jsem si ještě na jednu věc. V hlavě si můžeme vždycky nějak představovat, jak se situace budou vyvíjet, ale v reálu, to bude vždycky jiné.

A jestli je mít dobré mít svého kouče? Je na každém z nás, jestli se chceme v životě posunout nebo ne. Když se člověk chce posunout, je vždy dobré mít někoho u sebe, protože bez něj je to o hodně pomalejší.

Mateusz Milý
IT specialista

"Dlouho jsem se rozhodoval, jestli do koučingu s Ditou jít, ale teď musím říct, že jsem moc rád, že jsem se do toho pustil.
Celkově se mi zásadně zjednodušil život. Přestal jsem přikládat přehnaně velký význam svým často měnícím se náladám a beru je tak nějak více z nadhledu. Méně o všem přemýšlím a mnohem častěji dělám to, co je důležitější - jednotlivé kroky, které vedou k tomu, co chci.
Takže jestli se někdo plácá v životě pořád na stejném místě a cítí, že potřebuje změnu, tak jako to bylo u mě, tak za sebe můžu koučing s Ditou jen a jen doporučit."

Pomohla jsi mi i s tímhle:
1) Definitivně jsem se rozhodl, že se přestěhuju.
2) Dal jsem výpověď v práci. Sice jsem jí následně stáhnul, ale staly se díky tomu určité věci - vysloužil jsem si větší plat a šéf se ke mně lépe chová.
3) Celkově mám pocit, že jsem upřímnější a přímější v rozhovorech s druhými lidmi. Dřív jsem víc přemýšlel, jestli něco říct / neříct a teď to častěji řeknu. Jsem v tomhle víc přímočařejší. I když pořád dost často při rozhovorech moc přemýšlím, tak už asi míň, než dřív.

 

Pavel Novák
technik měření v elektrovýrobě

Seminář se mi moc líbí, jsem ráda, že jsem se pro něj rozhodla. Vždy mi dodá skvělou náladu a energii. Určitě se nyní zabývám kratší dobu starostmi a pozoruji, co se děje. Vlastně se cítím spokojenější. Seminář ráda doporučím. Pokračování bych ráda uvítala, budou mi chybět naše středeční setkávání a cenné rady skvělé koučky Ditušky :).

Ivana Fürbacherová
majitelka kadeřnického salónu

Baví mě to, vždycky jedu domů tak nějak víc v pohodě :). Snažím se moc neprožívat ty horší chvilky v životě. Seminář mi přináší větší vyrovnanost. Rozhodně bych ho doporučila. Moc ráda bych nějaké pokračování.

Soňa Matysová
učitelka na základní škole

Získala jsem nové informace o tom, že existuje koučink, který usnadní každodenní život a pomáhá odolávat stresu. Využívám poznatky v pracovním i osobním životě. Sama jsem si vyzkoušela, že je to pro mou osobu ta správná cesta.

Sama na sobě pozoruji, že krizové a stresové situace zvládám s větší lehkostí a daří se mi „zastavovat“ příběhy k různým událostem, které jsem uměla dřív vymýšlet a sama sebe stresovat na druhou.

Paní Dita mi pomohla si uvědomit, že pokud něco opravdu chci, musím udělat ve svém životě změny, ale je potřeba „nějak“ začít. Nic nepřijde samo.

Dana Vindušková
účetní

Víc si věřím. Víc si uvědomuji, co chci dělat a na čem mi záleží.

Ivana Mertová
vedoucí vzdělávacího centra

Neřeším každou blbost. Už se tolik nerozčiluji a nenaštvávám. Učím se odkládat, nestrhnout se a předávat kompetence. Jsem dnes vyrovnanější a ve větším psychickém klidu. Víc si věřím.

Mám častěji pozitivní náladu a zažívám více hezkých setkání s lidmi. Ráda bych si současný stav udržela.

Hana Vodrážková
ředitelka neziskové organizace

Víc si uvědomuji, jaká jsem. Víc své Já respektuji – přijímám. Nejsem už tolik upjatá v různých životních situacích. Neřeším stále dokola, co bych mohla udělat lépe, nebo co bych mohla někomu říct, abych byla víc spokojená v různých situacích. Jsem víc sama sebou

Jana Milá
asistentka ředitele

Od té doby, co je Dita nejen má kamarádka, ale i koučka, dostávám úplně nový pohled na svůj život. Jsem teprve na začátku, ale už teď cítím, že mě čeká něco úžasného. Žít život, který opravdu chci, být šťastná, veselá a spokojená.

Koučink nebo seminář s Ditou doporučuji opravdu všem, kteří chtějí ve svém životě něco změnit.

Šárka Šrámková
podnikatelka, masérka

Rozhodně nejvýstižnějším slovem pro koučink je smysluplný. Skvělá investice časová i finanční. Během koučinku si udělám jasno, vyprázdním hlavu, znovu si uvědomím, že nemusím, ale můžu. Můžu, když budu chtít a to navzdory tomu, co si myslí ostatní a co si myslím já sama. Jakým myšlenkám – předsudkům věřím o dané situaci nebo o sobě samé.

Dita je skvělá. Přirozeně vnímá věci ve své jednoduchosti a hravosti. Hezky mi pomáhá odkrýt – uvidět vlastní potenciál, schopnost tvořit a nalézat ta nejlepší řešení. Zažít ten pocit, že přesně vím, co je to pravé a co udělám, i kdyby „čert na koze jezdil“. 🙂

Koučink s Ditou mi přinesl klid, uvolněnost, radost a spousty smíchu. Snadnější rozpoznání, co je pro mě podstatné a co není. Zaměření se na svou vlastní práci (99 procent mojí pracovní tvorby bylo pro někoho jiného).

S koučinkem jsem si dala čas a péči. Osahávám si svoji vlastní velikost a přijímám, že v hloubi sebe vím, jak věci jsou a co chci dělat. A krok po kroku jdu k realizaci.

A co mě ještě na koučinku baví? Že všechno může být úplně jinak a jednoduše – byť práce toto ve mně budilo na začátku největší pocity strachu.

Kateřina Šauflová
podnikatelka

Milá Dituš a Lucie, víkend s vámi byl kouzelný. Super prostředí, krásné počasí, skvělá atmosféra, hodně obohacujících informací. Na tuto akci jsem se moc těšila. Na nové věci i lidi a to se splnilo. Pro mě samotnou tam proběhlo hodně uvědomění, hlavně jsem se dostala tak nějak víc k sobě....Víkend bych rozhodně doporučila. I já mám v plánu ho opakovat. Děkuji, že jste v mém životě. S láskou Jaruška

Jaroslava Havlíčková
podnikatelka

Víkend s koučkami jsem si opravdu užila. Zase se mi o něco víc ujasnilo to, jak to v našich životech a „hlavičkách“ vlastně funguje. Líbila se mi sestava :). Bylo to takhle moc fajn :). Opravdu pohodové.

Iva Furbacherová
majitelka kadeřnického salónu

Víkend jsem si užila naplno a naprosto skvěle. Uvolnění, odreagování, strašně moc veselo, neskutečná pohoda. Člověk fakt nemusí řešit kraviny, které se mu honí hlavou, jen si tím zaplácává každý další super den, který má před sebou a který mu bůhvíco nového a úžasného přinese. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe :-).

Soňa Matysová
učitelka na základní škole

Na posledním víkendu s koučkami Ditou a Luckou se mi líbilo, jak kolektivně jsme se naladili a ať už jsme zrovna pracovali, či si v mezičase povídali, bylo to velmi milé, přátelské a otevřené. Víkend překonal moje očekávání, právě svou otevřenou atmosférou. Uvědomil jsem si, jak je pro mě důležité, naplňovat svoje představy a vize, nápady atd. Dělat to, co baví mě.

Pavel Kříha
výrobce kytar, učitel na ZUŠ

Koučink

Dita Nováková, certifikovaný transformativní kouč

Po čem ve svém životě toužíte Vy? Pomůžu Vám posunout se mnohem dál, než myslíte, že je možné!