Můj báječný rok

Dnes je tomu přesně rok. Rok, co jsme se setkala s Centrem Změn…..Se dvěma báječnými lidmi, kteří stojí za vším, co dnes vím. A také se spoustou dalších moc prima lidiček :). Tenhle páreček z Centra Změn je fakt něco :)))).

Díky nim se můj život zjednodušil natolik, že dnes už téměř nevím, co to je, být ve stresu. Neřeším, co bude za měsíc, za týden a vlastně ani zítra, nehrabu se v mých špatných náladách a nerozebírám nic a nikoho jiného. Může to znít až příliš jednoduše a pro někoho vypadat, že tímhle vlastně nejevím zájem o nic a o nikoho. Opak je ale pravdou.

Není to vůbec tak, že je mi všechno jedno. Ale tím, že jsem se přestala zabývat věcmi, se kterými nemůžu nic udělat, mám najednou spoustu času. Spoustu času na to, co mám ráda, co mě baví, co chci dělat a hlavně, co dělat můžu. Přestala jsem se rozčilovat nad věcmi, které třeba vidí ten druhý jinak. Dnes už vím, že každý jsme naprosto originální a i jeho pravdy, nápady a vize jsou pouze a jen jeho. Já je můžu sdílet, ale nemusím. Tohle je prostě báječná věc. A taky úleva. Nesnažit se neustále „cpát“ své pravdy tomu druhému. A nevyskakovat pokaždé, když s námi ten druhý nesouhlasí.

Vědět, kdo opravdu jsme a co všechno tady můžeme, jak my fungujeme a vůbec jak dokonale je všechno tady zařízené je pro mě naprostý základ. Naprosto zásadní věc k tomu, abychom si svůj život skutečně zjednodušili a mohli si ho začít užívat naplno. A v podstatě také jediná věc, která je potřeba.

I díky tomu dnes pracuji s lidmi a i já dnes pomáhám lidem, plnit si své sny. Proč? Protože mě to prostě baví. Baví mě být s lidmi, kteří chtějí ve svém životě změnu, kteří chtějí šťastný a naplněný život. A kteří jsou také ochotni, pro to něco udělat. A baví mě být u toho, když pomalu začínají vidět, že můžou. Že věnovat se tomu, co máme rádi je ta nejpřirozenější věc na světě. Miluji, být u toho, když pomalu začínají znovu vidět tu svou originalitu a začínají chtít víc. Nádhera.

Zapomněli jsme. Zapomněli jsme na to, jak je důležité, zabývat se tím, co nám dělá dobře a co máme rádi. Nejdřív je tu přeci práce a povinnosti a pak teprve to ostatní. Jenže na to ostatní nám moc času nezbývá a tak se většinou honíme a honíme za tím šťastným životem a nikdy ho nedohoníme….Myslíme si, že si zábavu mnohem víc užijeme, pokud budeme mít vše hotové. Hotovou práci, domácnost, zahradu, obstarané děti a plno dalších věcí a po tomhle maratonu už většinou padáme na ústa únavou a je nám úplně fuk, co máme, nebo nemáme rádi. Hlavně, aby nám dali všichni pokoj.

Co kdyby Vám někdo řekl, že to jde i obráceně? Co kdybychom se nejdříve věnovali tomu, co nás baví a naplňuje a pak tomu ostatnímu? Co kdybychom pro změnu přestali poslouchat všechny ostatní a začali mnohem víc poslouchat sami sebe? Co by se asi stalo? Vyzkoušejte si to.

Vědět, kdo skutečně jsme a co tady máme všichni neustále k dispozici je prostě něco tak úžasného, že mi to bere dech. Vědět, že se na to můžu kdykoli stoprocentně spolehnout, je taková senzace, že pokaždé, když si to uvědomím, mám úsměv na tváři a jsem jako malé dítě. Proto se mi neustále honí hlavou myšlenky o tom, jak tohle nejlépe a nejsrozumitelněji sdělit ostatním. Jak nejlépe dát vědět lidem takovou obrovskou a báječnou věc. Přitom vím, že se to sdělit nedá. To musí člověk uvidět sám pro sebe a prožívat si to po svém. Jediné, co stačí, je být zvědavý a ochota uvěřit. Uvěřit, že je to možné. Uvěřit, že takhle jednoduché to opravdu je. Pak se nám pomalu začne svět zdát nějaký lepší, najednou tu bude spousta možností, už nebude všechno taková dřina, přestaneme se zabývat spoustou blbostí, které nás stejně nikam nedostanou. Všechno v životě se nám zjednoduší a začne se pomalu měnit.

Věřte, že jakmile jednou začnete vidět, o co tady vlastně jde, není cesty zpátky. Postupně Vám přestane dávat smysl, zabývat se někým a něčím jiným, než tím, co se týká Vás a Vašeho života. Neznamená to ale, že Vám bude vše lhostejné. Začnete se pouze věnovat věcem, se kterými můžete a chcete něco dělat. A to ostatní? To ostatní necháte ostatním :).

Je v tom spousta svobody, nesnažit se kontrolovat celý svět, děti, manžela, manželku, kolegy v práci, kamarády, podřízené….. Stejně to nejde :).

Čím dřív tohle začneme vidět, tím bohatší a barevnější život se nám začne otvírat :).

A pokud jste zvědaví, ale nevěříte, že je to možné, ozvěte se mi. Jsem tu pro Vás….

O autorce

Dita Nováková

Dita Nováková je certifikovaný transformativní kouč. Umí pomoci lidem jako jste vy, umí vám ukázat, jak v sobě najdete sílu a talent zdolat všechny výzvy, které před sebou máte.

Pojďte si se mnou promluvit