+420 723 683 446 novak.dita@post.cz

Opět jsem se pobavila nad tím, jak nemá smysl, snažit se ovládat neovladatelné.

MS ve fotbale:

  • Můj bývalý muž – vášnivý fotbalista.
  • Můj bratr – vášnivý sportovní divák.
  • Můj syn – od každého trochu.

Byly doby, kdy mi strašně vadilo, že u nás v televizi není vidět téměř nic, pouze zelený fotbalový trávník :).

Hezky jsem si v hlavě vymýšlela příběhy, jak by „správná“ rodina měla vypadat a co by měla dělat a hlavně, co by měl dělat tatínek, protože já jsem to samozřejmě věděla nejlépe :). A také jsem to brala strašně vážně. A také jsem brala strááášně vážně, že se mé představy o „správné“ rodině téměř nikdy nenaplnily.

Už je to pár let, co spolu nežijeme a já se tomu všemu dnes jen usmívám.

O to víc mě baví, když dnes vidím našeho desetiletého syna, jak sám sleduje fotbalové zápasy a ještě to vše rozebírá s tatínkem po telefonu a mě z pokoje vyhazuje :). Jak se domlouvá s mým bratrem, kdy se sejdou a budou spolu fandit a minulý týden mě dostalo, když mě syn přemluvil, abych se na jeden zápas dívala s ním. Byla jsem za „cool“ mámu, protože jsem znala pravidla a musím říct, že jsem si to s ním fakt užila. To, že jsem víc sledovala fotbalisty než samotný fotbal, už bylo úplně jedno :).

A právě tady mě napadlo, jak se opravdu svět neustále točí a my se buď můžeme přidat a točit se také, nezasahovat do všeho a nechat všechny kolem sebe, ať si prostě užívají to, co je baví a možná se někdy stane, že to, co jsme tolik „neměli rádi“, nás občas i pobaví. Nebo ne.

Nebo se můžeme snažit všechny a všechno řídit. Nadřít se u toho a většinou se cítit mizerně, protože to stejně nefunguje.

Já dnes rozhodně volím tu první variantu, protože dnes už vím, že nikdy nikoho, ani nic řídit stejně nemůžeme…

Koučink

Dita Nováková, certifikovaný transformativní kouč

Po čem ve svém životě toužíte Vy? Pomůžu Vám posunout se mnohem dál, než myslíte, že je možné!

Pin It on Pinterest

Sdílet článek

Jestli Vás můj blog zaujal, prosím o sdílení :-)