+420 723 683 446 novak.dita@post.cz

Pozoruji a naslouchám klientům, kteří chtějí ve svých životech něco změnit.

Lidem, kteří chtějí lepší vztahy, nové partnery, zaměstnání, která je budou bavit, vycházet dobře se svými kolegy, chtějí být lepší rodiče a jednoduše mít v životě více radosti a to nejen o dovolené.

Pomáhám jim uvidět možnosti, které tu pro ně jsou. Snažím se jim ukázat na to, aby se přestali ptát na své otázky všech okolo a začali víc poslouchat sebe. Dávám jim prostor k tomu, aby si začali všímat svých nápadů. Také jim pomáhám všimnout si toho, co jim v životě k ničemu není a ke šťastnému životu rozhodně nepomáhá.

Jsem veliký fanoušek všech, kteří chtějí změnu. Kteří cítí, tak jako kdysi já, že život, který žijí, jednoduše není to, proč tady jsme. Cítí, že toho tady je mnohem víc. Chtějí ve svých životech více zábavy a radosti, pouze se na své cestě trochu zamotali.

Díky tomu jsem si také nedávno vzpomněla na otázku, kterou nám dávali Zdeňka s Vladimírem z Centra Změn po absolvování Akademie, kde se nastartovala moje cesta ke koučinku.

Tou otázkou bylo, co je dnes jinak? Co dnes už víš a dělá to tvůj život lepší?

Když se dnes podívám na svůj život, uvědomuji si, že je toho dost, co dnes vím a dělá to můj život lepší. Tady je pár příkladů:

 • Například vím, že svůj čas, který tady mám, je pouze a jen můj, a proto si já budu rozhodovat o tom, jak, kde a s kým ho budu trávit.

 • Vím, že pokud se budu zabývat tím, co mně dělá radost a co já můžu nabídnout lidem kolem sebe, nebudu se mít v životě nikdy špatně.

 • Vím, že mé štěstí nikdy není závislé na ničem ani nikom jiném než na mně.

 • Vím, že pokud budu čekat na to, až jednou…., nemusím se dočkat.

 • Vím, že dobrý kouč je ten, který neuděluje rady, ale nechává druhého, aby si sám přišel na své odpovědi.

 • Vím, že každý z nás má něco, čím může obohacovat druhé kolem sebe.

 • Vím, že každá špatná nálada přejde. Vždycky.

 • Vím, že je velmi užitečné přestat neustále všechno a všechny hodnotit.

 A je toho mnohem víc. Tohle je jen pár věcí, které jsem já sama pro sebe objevila. Díky tomu je dnes můj život šťastnější a veselejší, plný zážitků, překvapení, radosti a v neposlední řadě také spousty legrace.

Když jsem před časem objevila Centrum Změn a přihlásila se na Akademii Psychology of Mind, netušila jsem, kam to povede. Věděla jsem pouze, že chci ve svém životě změnu. Chtěla jsem se potkat s novými lidmi, zažít něco nového a začít dělat práci, která mi bude dávat smysl.

Tohle všechno se splnilo. Mám tu možnost pomáhat lidem ke šťastnému životu. A dělit se s nimi o to, co jsem pro sebe objevila já. Miluji pozorovat změny, které se u mých klientů dějí.

Každý z nás chce být šťastný. V každém z nás je něco, co jenom čeká na to, aby se mohlo projevit. To „něco“ vypadá nenápadně a mnohdy o tom ani nevíme. To „něco“ chce zažívat dobrodružství, chce zkoušet nové věci, chce se pustit za svými sny. Je jako malé dítě, které by si chtělo hrát.

A pak je tu ten hlásek, který nám neustále do všeho mluví a radí, že tohle nejde, to neumím, na to nemám peníze, nemám žádný talent, tohle se nedělá, na tohle jsem starý(á), stydím se, co si o mně lidé pomyslí a tak dále.

A my tomu paradoxně věnujeme mnohem více energie než dělání jiných věcí, které by pro nás byly užitečné. A také všem těmto věcem slepě věříme.

Pokud je ale mezi vámi někdo, kdo tomu nechce slepě věřit a nechce se s tím spokojit, tak právě pro vás je tento článek.

 • Chcete se pustit do dobrodružství?

 • Chcete mít hezké vztahy s partnerem, dětmi, kolegy?

 • Chcete potkat nové přátele a zažít něco nového?

 • Chcete se zamilovat?

 • Chcete, aby váš život měl více šťávy?

 • Chcete ve svém životě více zážitků, radosti a legrace?

Pokud jste si alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, napište mi!

Společně se podíváme, co se s tím dá dělat :).

Dita

Koučink

Dita Nováková, certifikovaný transformativní kouč

Po čem ve svém životě toužíte Vy? Pomůžu Vám posunout se mnohem dál, než myslíte, že je možné!