+420 723 683 446 novak.dita@post.cz

Firma plná žen a tříměsíční koučink s vedoucími středisek.

Zážitek a hlavně plno uvědomění, které se k nám během naší spolupráce dostávalo.

Proč si najmout kouče do firmy?

Protože vidí, co se tam právě teď opravdu děje. Vidí, kdy se lidé věnují své práci a kdy o určitých věcech pouze přemýšlí. Tato zdánlivě nenápadná činnost ( to naše věčné přemýšlení) vás pomalu, ale spolehlivě vede k plno aktivitám pro vás i firmu neužitečným. A ty nejen, že vám ve výsledku nedělají nijak zvlášť dobře, ale rozhodně nepřispívají k vaší produktivitě. V zaměstnání i mimo něj.

Kouč je tu od toho, aby vám na to ukázal. Pomůže vám si všimnout toho rozdílu, když opravdu něco děláte, tvoříte a něco vzniká, a když se to děje jen ve vaší hlavě. A nejen to, po koučinku budete sami schopni rozpoznat, kdy se vám to děje a čemu má smysl věnovat svou pozornost. Zjistíte, že ve skutečnosti je všechno mnohem jednodušší, když se nevěnujete těm příběhům, které vám nabízí vaše hlava.

A co, že se to může dít? Tak například takové drobnosti:

Sedím v kanceláři a vyřizuji maily. Projde kolem Pepa (kolega) a pozdraví. A mně jede hlavou. Co mu je??? Nějak laxní. Ani se neusmál. Co jsem mu udělala? Nepřehnala jsem to včera s tím vyptáváním na jeho ženu? Neměla bych se mu omluvit?

Pepa má v hlavě důležitý hovor, který chce urychleně vyřídit. Na včerejší konverzaci se mnou si ani neškytl.

Mezitím má práce stojí a já si v hlavě spřádám plány, kdy za Pepou zajdu a co mu při omluvě řeknu.

Jediné, co se opravdu stalo, bylo, že Pepa kolem mě prošel a pozdravil.

Nebo:

Maruška má na starosti přípravu letáků na firemní akce. Se všemi vychází celkem dobře, ale neví si rady s Petrou. Ta některé z akcí organizuje. Proto se scházejí a připravují podklady pro letáky společně.

Maruška se honí na takových schůzkách hlavou, že by Petra mohla věci víc promýšlet, protože to někdy není úplně ono. Má pocit, že s ní Petra nerada pracuje, protože se málokdy usměje. Necítí se příjemně a přemýšlí, jestli jí to Petra dělá schválně. Nebo je to tím, že se jí její práce a letáky nelíbí? Nikdy jí vlastně neřekla, že to udělala dobře. Nikdy neprojevila radost, jak se to pěkně povedlo.

Maruška to chce změnit a tak přemýšlí, co by mohla udělat jinak. Že bych příště udělala kávičku a přinesla dortík? Ale co když vyberu ten, který nemá Petra ráda? Musím si vzpomenout, jestli jsem jí někdy viděla si nějaký dávat a jaký to byl. No možná se nějakou klasikou nedá nic zkazit. A co, když vlastně ani dort nechce, když je tu ta plavková sezóna?

A přitom jde pouze o jeden leták k akci, který je potřeba udělat.

Je užitečné rozpoznat naše myšlenkové pochody, které nás odvádí od skutečných činností. Často se mohou opakovat stále dokola.

Je dobré si uvědomit a možná si častěji připomínat, co je TADY vlastně TEĎ moje práce. Proč tu jsem? Jakou činnost tady mám pro firmu vykonávat? Řeším tu, jak mě Pepa pozdravil, a že se na mě Maruška neusmála, nebo je tu něco, čím bych mohla přispět, co vlastně mám udělat, co má být hotovo? Věnuji se opravdu své práci nebo přemýšlím o tom, jak by to a to mělo vypadat a co by se mohlo udělat?

Pracuji opravdu nebo si pouze myslím, že pracuji?

 

Koučink

Dita Nováková, certifikovaný transformativní kouč

Po čem ve svém životě toužíte Vy? Pomůžu Vám posunout se mnohem dál, než myslíte, že je možné!